Рада внесла зміни до законодавства про поводження з радіоактивними відходами

Рада внесла зміни до законодавства про поводження з радіоактивними відходами
Документ передбачає перехід до європейських стандартів поводження з радіоактивними відходами Об этом сообщает niknews.in.ua со ссылкой на СМИ.


Верховна Рада внесла зміни до законодавства про поводження з радіоактивними відходами (РАВ).


За прийняття законопроєкту №0913 за основу і в цілому проголосували 288 депутатів при мінімально необхідних 226.


«Документ передбачає перехід до європейських стандартів поводження з радіоактивними відходами та ґрунтується на довгостроковій безпеки остаточного їх поховання», — сказано у повідомленні на сайті Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища.


Також згідно з новою класифікацією зберігання і захоронення РАВ дозволяється виключно в 4 видах сховищ (поверхневе сховище, приповерхневе сховище, сховище для захоронення радіоактивних відходів на середніх глибинах і геологічне сховище) залежно від класу РАВ.


Цей закон стає чинним через 2 роки після його публікації.


Як повідомлялось, державний бюджет на 2019 рік передбачає збільшення фінансування будівництва комплексу для зберігання радіоактивних відходів «Вектор», його експлуатації та сфери поводження з радіоактивними відходами в 2,1 рази, або на 488,302 млн гривень, до 939,135 млн гривень у 2019 році порівняно з 2018 роком.


Джерело статті: “http://glavcom.ua/news/rada-vnesla-zmini-do-zakonodavstva-pro-povodzhennya-z-radioaktivnimi-vidhodami-633363.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя