У США переконані, що Зеленський зможе “перезапустити” мирний процес

Помпео підкреслив, що Сполучені Штати продовжують не визнавати спробу анексії Криму Росією та засуджують вторгнення Росії до України. Об этом сообщает t-v.in.ua со ссылкой на СМИ.

США сподіваються, що зміна керівництва в Україні надасть новий поштовх мирному процесові на Донбасі. Про це він повідомив в коментарі The Daily Signal, повідомляє Посольство України в США.

“Ми активно намагаємось віднайти вірний набір рішень. Сподіваємось, це можна розв’язати. Ми також справді сподіваємось, що нове керівництво в Україні надасть нового поштовху Нормандському формату”, – заявив дипломат, додавши, що саме Росія має зробити кроки для деескалації ситуації.

Державний секретар відмовився робити припущення щодо того, чи будуть США брати безпосередню участь у мирних переговорах, але зауважив, що Сполучені Штати залишаються активно залученими в цей процес.

На його думку, звільнення двадцяти чотирьох українських моряків було б гарним початком для переговорів з боку Путіна. Коментуючи інформацію щодо затримки військової допомоги Україні з боку США, Помпео сказав, що вони постійно переглядають свою політику, аби переконатися, що гроші платників податків витрачаються у найкращих інтересах США. Помпео підкреслив, що Сполучені Штати продовжують не визнавати спробу анексії Криму Росією та засуджують вторгнення Росії до України.

“Читайте Кримську декларацію, – сказав він.– Це найбільш чіткий виклад політики цієї адміністрації”. Декларація закріплює позицію США з невизнання незаконної анексії Криму Росією.

“Ми дуже чітко зазначили нашу позицію стосовно ролі Росії в Україні, – заявив Помпео. – Ми знаємо, Європа знає – всі розуміють, що це українська територія і наша позиція не може бути чіткішою”.

Водночас Помпео наголосив на важливості підтримки діалогу з Росією, зокрема з питання тероризму. Як повідомляв УНІАН раніше, в України має бути план “Б” на випадок провалу “нормандського формату”.

Читайте також: Розроблено роботів-пастухів, які стежитимуть за тваринами на великих фермах

Про це в рамках круглого столу “Мінський пат. П’ять років порятунку України і втрати Донбасу” заявив директор Центру дослідження проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

Довідка УНІАН. Росія окупувала український Крим, ввівши на територію півострова військових і організувавши в березні 2014 року псевдореферендум про його самовизначення. Самопроголошена кримська влада заявила, що 96,77% жителів півострова висловилися за приєднання Криму до РФ.

18 березня 2014 року в Кремлі було підписано так званий “договір” про прийняття до складу РФ Криму та Севастополя. Країни Заходу не визнали анексію Криму і запровадили санкції проти Росії. Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму 20 лютого 2014 року.


Джерело статті: “https://ukr-space.com/news/99404”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя